Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Загибель двох курсантів на Харківщині, яким наказали розібрати снаряд, – судитимуть ексначальника кафедри та працівника ДСНС

Харківська окружна прокуратура Харківської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно колишнього начальника кафедри харківського вишу за фактами вбивства двох осіб через необережність, незаконного поводження з бойовими припасами та службової недбалості, що спричинило тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 119, ч. 1 ст. 263, ч. 2 ст. 367 КК України), а також щодо головного фахівця одного з відділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, якому інкриміновано придбання, зберігання та передачу бойових припасів без передбаченого законом дозволу (ч. 1 ст. 263 КК України).

31 травня 2023 року у Міжрегіональному центрі гуманітарного розмінування та швидкого реагування ДСНС України у Харківській області загинули двоє курсантів Національного університету цивільного захисту. Там на той момент жили та навчались студенти цього харківського вишу. Їхня смерть настала в результаті вибуху артилерійського далекобійного осколково-фугасного снаряду калібру 152 мм. Ще один курсант отримав поранення.

Слідством встановлено, що головний фахівець одного з відділів Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Сумській області, який в цей час проходив підвищення кваліфікації у цьому Центрі, привіз артснаряд на прохання начальника однієї з кафедр університету.

Начальник кафедри приніс до навчального корпусу цей снаряд. Згодом він надав курсантам вказівку розібрати бойовий припас. Студенти відповіли, що вони тільки вчаться на третьому курсі та не знають, як правильно це робити. Проте начальник кафедри сказав їм зробити це в обов’язковому порядку, інакше їх не відпустять у звільнення. 

Відповідно до посадової інструкції, саме начальник цієї кафедри контролює і вживає всіх необхідних заходів з питань охорони праці, додержання правил протипожежної безпеки на кафедрі з метою безпечної роботи в навчальних приміщеннях кафедри, повного виключення виробничого травматизму та профзахворювань працівників. Окрім цього, у 2023 році він перебував у відрядженні за кордоном, де успішно пройшов курс зі знешкодження вибухонебезпечних предметів за Міжнародними стандартами протимінної діяльності, тобто є кваліфікованим та обізнаним спеціалістом в області поводження з вибухонебезпечними предметами та боєприпасами.

Наразі начальника кафедри звільнено з університету. Діями обвинувачених Центру та університету завдано збитків на загальну суму майже 4,5 млн грн. 

Досудове розслідування здійснювали слідчі відділення відділу поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 ГУНП в Харківській області. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.