Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За результатами аудиту прокурори закрили кожне пʼяте кримінальне провадження щодо суб’єктів господарювання

Генеральний прокурор Андрій Костін провів зустріч з Радою бізнес-обмудсмена, Радою з питань підприємництва при Президентові України та представниками бізнес-спільноти. Говорили про продовження системної співпраці, спрямованої на посилення захисту прав доброчесних підприємців.

«Три місяці тому був посланий сигнал усій системі правоохоронних органів, що тиск на доброчесний бізнес є неприпустимим. Сьогодні ми маємо відчутні практичні результати. Також можемо сміливо засвідчити, що держава та бізнес готові взаємодіяти та спільно напрацьовувати рішення проблем»,зазначив у відеозверненні Голова Офісу Президента Андрій Єрмак, розпочинаючи захід.

Андрій Костін зауважив, що за три місяці, які минули з попередньої зустрічі, досягнуто суттєвого прогресу. За фахової участі Ради бізнес-омбудсмена, Ради з питань підприємництва при Президентові України, бізнес-асоціацій та міжнародних експертів Офіс Генпрокурора вдосконалив Стандарти діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій під час досудового розслідування.

«Сьогодні я підпиcав наказ про затвердження оновлених Стандартів і з цього моменту вони є обов’язковими для усіх прокурорів», – наголосив Генпрокурор.

«Регулярні зустрічі Офісу Генерального прокурора з представниками бізнес-спільноти на майданчику Ради бізнес-омбудсмена стають драйвером вирішення давно назрілих проблем. Ми вітаємо надання Стандартам діяльності прокурорів у сфері захисту інвестицій обов’язкового характеру, які мають змінити існуючі підходи з розслідування злочинів», – відмітив бізнес-омбудсмен Роман Ващук.

«Нова редакція Стандартів і їхній зобов'язальний характер значно підсилить вагу і вплив прокуратури, саме як дієвого запобіжника від незаконних дій представників правоохоронних органів», – зазначив член Ради з питань підприємництва при Президентові України Вʼячеслав Климов.

Андрій Костін також розповів про результати аудиту кримінальних проваджень, в яких фігурують суб’єкти господарювання.

Аудит показав, що в Україні зареєстровано понад 1,4 млн кримінальних проваджень, з яких лише 0,5% стосуються бізнесу. За результатом перевірки кількість обшуків, арештів майна та фактів отримання тимчасового доступу зменшено майже удвічі. Загалом прокурори вжили понад 3100 заходів для захисту прав підприємців, які є учасниками кримінального процесу. Серед них – закриття 1218 кримінальних проваджень з 6471 цієї категорії, тобто кожне п’яте. 

«І цей аудит та моніторинг можливих порушень прав доброчесного бізнесу буде продовжуватися», – наголосив Генеральний прокурор. 

Також триває впровадження справедливого підходу до питань взаємодії правоохоронних органів та добросовісного бізнесу у відповідності до європейських стандартів.

«Результати нашої роботи відзначає і бізнес-спільнота. За даними Американської торгівельної палати, 82% скарг від членів асоціації були вирішені позитивно. На початку лютого цей показник був на рівні 52%. Такі результати – найкращий маркер роботи прокурорів. І ми щиро вдячні за позитивну оцінку», – зазначив Генпрокурор.

Серед подальших пріоритетів співпраці:

- викриття як недоброчесних представників державних і правоохоронних органів, так і недоброчесних діячів у приватному секторі;

- спільне звернення із закликом до державної влади обрати доброчесних керівників Державної податкової служби та Державної митної служби;

- якнайшвидше прийняття нового закону про БЕБ, проведення прозорого відбору керівництва, обрання нових детективів, створення регіональних підрозділів Бюро;

- розробка законодавчих ініціатив для впровадження інституту добропорядного бізнесу.

Андрій Костін подякував Голові Офісу Президента Андрію Єрмаку, бізнес-омбудсмену Роману Ващуку, Раді з питань підприємництва при Президентові України та усім представникам бізнес-асоціацій, з якими профільний Департамент Офісу Генпрокурора співпрацює на регулярній основі.

«Працюємо далі заради наближення Перемоги над ворогом та розбудови успішної європейської України, де чесний та конкурентний бізнес є основою економічного зростання», – констатував Генпрокурор.