Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За організацію катівні у Херсоні та застосування тортур до цивільного населення судитимуть російського командира та трьох його підлеглих

Прокурори Херсонської обласної та Херсонської окружної прокуратур скерували до суду обвинувальний акт стосовно заступника начальника управління росгвардії по Ростовській області, полковника поліції та ще трьох військовослужбовців рф за фактом жорстокого поводження з цивільним населенням та інших порушеннях законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

Слідством установлено, що посадовець росгвардії з березня 2022 року керував військовослужбовцями рф у тимчасово окупованому Херсоні. У захопленій будівлі місцевого ізолятора тимчасового тримання він спільно з іншими військовослужбовцями керівного складу зс та силових структур рф організував одну з катівень. Там вони застосовували до місцевого населення жорстокі тортури. Він віддавав накази підлеглим про незаконні затримання людей, застосування щодо українських громадян насильства, проникнення до їх помешкань і заволодіння майном.

Правоохоронці ідентифікували трьох безпосередніх виконавців злочинних наказів – військовослужбовців рф. Вони за попередньою змовою з іншими військовими рф затримували та піддавали тортурам людей з активною проукраїнською позицією, волонтерів, ветеранів АТО, родичів українських правоохоронців.

Наразі встановлено понад двісті осіб, які утримувались у цій будівлі та щодня піддавались різним формам тортур. Щонайменше до 17 чоловіків застосовувались інші види сексуального насильства - тортури статевих органів електрострумом.

Досудове розслідування здійснювалося ГУНП в Херсонській області, оперативний супровід - УКР ГУНП в Херсонській області, ГВ КІБ ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.