Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За матеріалами Офісу Генпрокурора націоналізовано активи Міноборони РБ та групи компаній рф

Вищий антикорупційний суд задоволив позови Міністерства юстиції України до Міністерства оборони РБ та групи компаній «Волга-Дніпро» рф. В дохід держави стягнуто належні їм активи – авіаційні двигуни до літаків АН «Руслан».

Підставою для націоналізації майна стали матеріали кримінального провадження за фактом фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України (ст. 110-2 КК України).

За даними слідства, з метою ремонту та продовження терміну експлуатації на державному підприємстві перебували авіаційні двигуни до літаків АН-124-100 «Руслан», які належали Міністерству оборони РБ та російській групі компаній «Волга-Дніпро».

Під час проведення санкціонованих обшуків двигуни вилучено та на них накладено арешт.

У Вищому антикорупційному суді доведено, що російська група компаній «Волга-Дніпро» сприяла завданню істотної шкоди національній безпеці України шляхом фінансування та матеріально-технічного забезпечення військової агресії рф проти України.

Військово-політичне керівництво держави-агресора залучало літаки АН «Руслан» до підготовки та проведення повномасштабного вторгнення рф на територію України. Цими літаками транспортували військову техніку, доставляли військові вантажі і товари подвійного призначення з інших країн на територію рф.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління НПУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора України.