Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За клопотанням прокурорів арештовано майно та активи колишнього депутата Херсонської облради від «ОПЗЖ» на пів мільярда гривень

За клопотанням прокурорів Спеціалізованої екологічної прокуратури Херсонської обласної прокуратури накладено арешт на майно та активи вартістю 500 млн грн, які належать колишньому депутату Херсонської обласної ради від забороненої в Україні партії «ОПЗЖ», а також членам його родини.

Це корпоративні права у 5 агрофірмах та підприємствах, 3 торгові марки, більше 30 об‘єктів нерухомого майна, 70 транспортних засобів, два прогулянкові судна, 15 банківських рахунків, 160 одиниць сільгосптехніки, а також земельні ділянки площею 1200 га.

Наразі за клопотанням прокурора корпоративні права, торгові марки та банківські рахунки передано в управління АРМА.

Слідством встановлено, що усі ці ресурси використовувались для сприяння країні-агресору в підривній діяльності проти України ексдепутатом, якому інкримінують вчинення державної зради та колабораційну діяльність (ч. 2 ст. 111, ч. 5 ст. 111-1 КК України). Наразі обвинувальний акт стосовно нього направлено до суду.

Обвинувачений допомагав російським військовим проводити пропагандистські заходи для популяризації рф. Для цього він залучав техніку та ресурси підконтрольних йому підприємств.

Займався розміщенням особового складу окупаційних військ, ремонтом їх військової техніки, забезпечував продовольством і надавав власну техніку для зведення фортифікаційних споруд.

У лютому 2023 він очолив окупаційне «міністерство сільського господарства та рибальства Херсонської області» та організовував його роботу.

Задля посилення контролю окупаційної влади над аграрним сектором ексдепутат очолив «міжвідомчу комісію щодо контролю за здійсненням перевезень сільгосппродукції» й закликав представників аграрного бізнесу співпрацювати з країною-агресором, анонсуючи дотації та інвестиції від рф.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Херсонській області.