Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За гроші обіцяли повернути родичів з російського полону - викрито двох ділків

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито і затримано двох громадян, які виманювали кошти у родичів українських військовополонених за нібито повернення їх рідних. 

За даними слідства, підозрювані обіцяли потерпілим, що вони можуть посприяти у поверненні їх родичів з російського полону. За це вимагали кошти у сумі від 30 тис доларів США. Більша частина з цих грошей призначалася для передачі представникам спецслужб країни-агресора. Такі дії свідчать про добровільний збір, підготовку та передачу матеріальних ресурсів чи інших активів представникам держави-агресора. 

Слідство встановило, що до затриманих звернувся родич українського військовополоненого з проханням допомогти його визволити. За певну суму вони пообіцяли вирішити питання. 

Після передачі останньої частини коштів - 10 тис доларів США - учасників схеми затримано. 

Наразі їм повідомлено про підозру у пособництві державі-агресору (ст. 111-2 КК України). А також обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою без альтернативи внесення застави.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснює Головне слідче управління СБУ за оперативного супроводу ДВБ СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.