Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
За державну зраду засуджено 14 окупаційних суддів з Криму

За публічними обвинуваченнями прокуратури автономії 14 окупаційних суддів із Криму визнано винними у державній зраді (ч. 1 ст. 111 КК України). 

Їх заочно засуджено до 15, 13 та 12 років позбавлення волі.

Прокурори довели, що після окупації півострова судді зрадили присязі на вірність українському народові та зайняли посади у незаконно створених судових органах на півострові. Йдеться про «Верховний суд Республіки Крим», «Арбітражний суд міста Севастополя», «Бахчисарайський, Сімферопольський, Роздольненський, Джанкойський та Ленінський районні суди РК», «Керченський й Железнодорожній міські суди РК».

Одна із засуджених, колишня суддя Роздольненського районного суду АР Крим, на новій посаді ухвалила незаконний вирок щодо українського активіста Володимира Балуха. Ще один засуджений, за час своєї незаконної діяльності з 2014 по 2016 роки від імені рф прийняв рішення щонайменше у 1121 судових справах.

На своїх посадах «служителі Феміди» здійснювали «правосуддя» від імені держави-агресора, а також надавали допомогу ворогу у проведенні підривної діяльності проти України, сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади на півострові.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалось ТУ ДБР, розташованим у місті Мелітополі.