Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Вторгнення ЗС РФ – розпочато кримінальні провадження

Офісом Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатому 24 лютого 2022 року Головним слідчим управлінням Служби безпеки України, за фактом вторгнення ЗС Російської Федерації на територію північних, східних та південних областей України, нанесення авіаційних і артилерійських ударів по військовим об’єктам та військовим формуванням України. Провадження розслідується за фактами посягання на територіальну цілісність і недоторканість України та ведення агресивної війни (ч. 3 ст. 110 та ч. 2 ст. 437 КК України).

Дії ЗС РФ вчинені з метою зміни меж території та державного кордону України в порушення порядку, встановленого Конституцією України, а також міжнародного права, зокрема, низки міжнародних договорів. Такі дії вже спричинили тяжкі наслідки, в тому числі у вигляді загибелі та поранення військовослужбовців і мирних мешканців, а також пошкодження та руйнування об’єктів військової та цивільної інфраструктури.

Відповідно до статті 51 Додаткового протоколу від 08.06.1977 до Женевських конвенцій від 12.08.1949, які регулюють питання захисту цивільного населення під час війни, цивільні особи та цивільні об’єкти не повинні бути об’єктами нападу. Умисні та невибіркові напади на цивільних осіб і цивільні об’єкти правоохоронними органами кваліфікуються та вносяться до ЄРДР в оперативному порядку за ст. 438 КК України (порушення законів и звичаїв війни).

Органи прокуратури та вся правоохоронна система працюють злагоджено та скоординовано. Фіксуються та документуються всі випадки вторгнення і застосування озброєння, а також заборонених методів і способів ведення війни та інші порушення міжнародного гуманітарного права підрозділами збройних сил РФ. Проводяться необхідні першочергові слідчі дії.

Закликаємо всіх, кому відомо про вчинення злочинів в ході збройної агресії РФ інформувати на гарячу лінію Офісу Генерального прокурора:

- (044)-280-00-16;
- +38068-040-76-34 (Viber, WhatsApp, Telegram)
та електронна пошта: [email protected].