Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Правоохоронцями викрито та припинено діяльність схеми незаконного відшкодування ПДВ на понад мільярд гривень

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та припинено діяльність схеми незаконного відшкодування податку на додану вартість підприємцями та подальшої легалізації цих коштів.

За даними слідства, в декількох областях країни діяла група осіб, яка мала на меті незаконно одержати з бюджету відшкодування податку на додану вартість.

Для цього вони розробили схему, створивши понад 15 підприємств. Їх засновниками виступили громадські об’єднання осіб з інвалідністю, на які у подальшому були фіктивно влаштовані на роботу особи з інвалідністю. В дійсності вони там не працювали і жодної роботи не виконували.

Імітуючи здійснення господарської діяльності та працевлаштування осіб з інвалідністю, з використанням підроблених документів вони зверталися та одержували в обласних чи міських держадміністраціях відповідні дозволи на право користування пільгами з оподаткування.

Таким чином ці підприємства повністю звільнялися від оподаткування ПДВ та податком на прибуток поставлених і в подальшому реалізованих ними товарів.

В подальшому кошти, які вони незаконно одержали з держбюджету, легалізовувалися.

Наразі встановлено заволодіння цією групою осіб коштами на суму понад 200 млн грн та намір у подальшому заволодіти ще понад 1 млрд грн.

Під час проведення обшуків правоохоронці вилучили документацію, печатки, комп’ютерну техніку та засоби зв’язку, які використовувались для здійснення злочинної діяльності.

Після проведення всіх необхідних слідчих дій буде прийнято рішення щодо повідомлення про підозру особам, причетним до організації незаконної схеми.

Також досліджується роль посадових осіб місцевих органів виконавчої влади та податкової служби щодо їх співучасті у заволодінні бюджетними коштами.

Досудове розслідування за фактами зловживання службовим становищем та легалізації майна, одержаного злочинним шляхом, здійснюється слідчими ГСУ СБУ за оперативного супроводу Департаменту карного розшуку Нацполіції України (ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 209 КК України).