Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Викрито 26 осіб з числа експравоохоронців, які на замовлення окупантів викрадали та катували проукраїнських мешканців Херсонщини

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру 26 особам, у тому числі чинним та колишнім правоохоронцям, які у складі злочинної організації співпрацюють з окупантами на тимчасово окупованих територіях.

Їм інкриміновано керівництво структурною частиною злочинної організації та участь в ній, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, колабораційну діяльність, викрадення та катування людей, викрадення та привласнення вогнепальної зброї, грабіж і незаконне заволодіння транспортним засобом (ст. 255, ст. 110, ст. 111-1, ст. 146, ст. 127, ст. 262, ст. 186, ст. 289 КК України).

За даними слідства, після захоплення росіянами частини території Херсонської області група з 26 осіб з числа чинних та колишніх працівників правоохоронних органів, а також проросійськи налаштованих мешканців м. Каховка, добровільно пішли на співпрацю з окупантами та «працевлаштувалися» до незаконно створеного правоохоронного органу «Каховский районный отдел полиции Главного управления МВД Херсонской области».

У складі вказаного незаконного правоохоронного органу був утворений «спецпідрозділ», керівником якого призначили колишнього працівника місцевої поліції.

Перебуваючи на різних посадах, співробітники згаданого підрозділу викрадали місцевих мешканців та працівників правоохоронних органів, які не підтримували ворога та перешкоджали діяльності окупаційної влади, катували їх, проводили з ними «слідчі дії» із застосуванням тортур. Тривалий час утримували їх у нелюдських умовах в підвальних приміщеннях захопленого відділку поліції у м. Каховка.

Також на виконання злочинних завдань допомагали окупантам проводити незаконний референдум та придушували проукраїнські мітинги.

Наразі тривають слідчі (розшукові) дії, спрямовані на встановлення та викриття всіх осіб, задіяних у співпраці з окупантами в Херсонській області.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ за оперативного супроводу Департаменту внутрішньої безпеки Нацполіції України, Головного відділу захисту національної державності ГУ СБУ в Херсонській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.