Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Виготовляли і збували підроблені документи з різними ступенями захисту – повідомлено про підозру організатору та трьом спільникам

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора організатору та трьом учасникам злочинного угруповання повідомлено про підозру у виготовленні, зберіганні, придбанні та збуті незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених, голографічних захисних елементів, а також підробленні та використанні підроблених документів (ч. 3 ст. 199, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 358 КК України).

За даними слідства, організував злочинне угруповання мешканець Києва. Він налагодив мережу виготовлення підроблених документів – паспортів громадян України, в тому числі для виїзду за кордон, посвідчень водія, свідоцтв про реєстрацію транспортних засобів, в тому числі іноземних зразків, нотаріальних довіреностей, довідок про непридатність до проходження військової служби, дипломів, сертифікатів, тощо.

Для цього залучив спільників з Київщини, Рівного та Харкова. Вони займалися пошуком клієнтів та виконували роль кур’єра.

Підроблені документи підозрювані виготовляли на замовлення зацікавлених осіб і в подальшому збували їм за грошову винагороду за допомогою поштових сервісів.

Вартість таких документів залежала від складності та терміновості виготовлення.

Підроблена ID-картка громадянина України коштувала 1,1 тис доларів США , посвідчення водія – 600 доларів США, а висновки медкомісій про непридатність до військової служби за станом здоров’я – від 5 до 10 тис доларів США.

Щомісяця підозрювані підробляли понад 100 різних документів.

Правоохоронцями одночасно проведено більше 100 обшуків на території дванадцяти областей. Виявлено та вилучено пристрої для друку, комп’ютерну техніку, плівки для ламінування з голографічними захисними елементами, бланки документів, печатки, штампи, інші витратні матеріали, грошові кошти і транспортні засоби.

Наразі організатору та іншим учасникам злочинного угруповання обрано запобіжний захід – тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 1 млн грн кожному.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Національної поліції України за оперативного супроводу Департаменту карного розшуку та СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.