Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
«Відкати» за підрядні роботи та привласнення бюджетних коштів – судитимуть двох посадовців Дніпровської міськради та трьох підрядників

Прокурорами Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно двох посадовців комунального підприємства Дніпровської міської ради та трьох суб’єктів господарювання за фактами привласнення бюджетних коштів, а також систематичного надання та одержання неправомірної вигоди.

Розслідуванням встановлено, що директор і заступник директора комунального підприємства систематично отримували хабарі від суб’єктів господарювання за перемогу в тендерах та укладення з ними договорів на виконання будівельних робіт, а також формальне і безперешкодне підписання актів виконаних робіт щодо поточного ремонту парків та скверів у м. Дніпрі. Розмір «відкатів» у деяких випадках перевищував 50% від суми договору.

Крім того, посадовці систематично завищували вартість будівельних матеріалів, виробів та конструкцій у первинних документах з метою отримання надприбутків підприємцями. Це спричинило збитки бюджету м. Дніпра.

За результатами досудового розслідування керівнику комунального підприємства інкриміновано одержання неправомірної вигоди, зловживання службовим становищем та  службове підроблення (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України), його заступнику – одержання неправомірної вигоди (ч. 3 ст. 368 КК України). Трьом учасникам публічних закупівель інкриміновано надання неправомірної вигоди службовій особі, а деяким з них також заволодіння чужим майном у великому розмірі, підроблення та використання підроблених документів (ч. 1, 2 ст. 369, ч. 4 ст. 191, ч. 1 ст. 366, ч. 2, 3, 4 ст. 358 КК України).

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.