Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Вбивство семи цивільних у селі Правдине на Херсонщині – повідомлено про підозру командиру підрозділу морської піхоти Чорноморського флоту вмф зс рф

За процесуального керівництва Херсонської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру командиру підрозділу морської піхоти Чорноморського флоту вмф зс рф у державній зраді та порушенні законів і звичаїв війни (ч. 1, 2 ст. 111, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у 2014 році після окупації російськими військами АР Крим громадянин України добровільно перейшов на бік ворога, отримав громадянство рф та вступив до лав збройних сил держави-агресора.

З березня 2022 року підозрюваний разом з підлеглими військовими рф забезпечував окупацію населених пунктів Херсонської області. На захопленій території він організовував та контролював процеси, пов’язані з придушенням опору місцевого населення щодо реалізації політики окупаційної влади та схиляння громадян України до співпраці, здійснення фільтраційних заходів та інше.  

У квітні 2022 року, знаходячись у с. Правдине, разом із спільниками підозрюваний затримав працівників фірми, які охороняли поблизу села зрошувальні агрегати, а також неповнолітню дівчину. Шістьох чоловіків та дівчину привезли до приватного будинку, де застосовували до них фізичне насилля та розстріляли. Після цього окупанти підірвали будинок із вбитими.

У листопаді після звільнення населеного пункту ЗСУ прокурори органів прокуратури Херсонської області спільно зі слідчими поліції та експертами провели ексгумацію та огляд тіл загиблих в цьому будинку.

При огляді було встановлено ознаки насильницької смерті. Деякі з них - з ушкодженням черепів унаслідок кульових поранень. На зап’ястях ще у двох виявлено мотузки.

Досудове розслідування здійснюється ГУНП в Херсонській області.

Вживаються заходи щодо встановлення інших осіб з числа військових рф, причетних до злочинів проти цивільного населення.