Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Урядовцю часів Президента-втікача повідомлено про підозру в державній зраді

За процесуального керівництва Вінницької обласної прокуратури повідомлено про підозру у державній зраді громадянину України, який був міністром освіти і науки у 2010-2014 роках (ч. 2 ст. 111 КК України).

За даними слідства, колишній державний діяч організовував та координував діяльність керівників російських окупаційних адміністрацій Херсонської та Запорізької областей у сфері охорони здоров’я, освіти, підготовки до проведення референдумів. Він діяв від імені представників вищих органів влади РФ, в тому числі російської федеральної служби безпеки. 

Слідством встановлені контакти підозрюваного із заступником міністра охорони здоров’я РФ, заступником голови уряду РФ, представником департаменту оперативної інформації ФСБ РФ, яким він доповідав про виконання завдань та передавав документи.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчим відділом Управління СБУ у Вінницькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.