Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
У Полтаві розпочав роботу дев’ятий в Україні міждисциплінарний центр підтримки дітей «Барнахус»

Полтавщина – дев’ята область в Україні, де запрацював Центр захисту та соціально-психологічної підтримки дітей, які постраждали або стали свідками насильства, за моделлю «Барнахус». Відкриття центру відбулося 20 грудня 2023 року в місті Полтава.   

Начальниця Департаменту захисту інтересів дітей та протидії домашньому насильству Офісу Генпрокурора Юлія Усенко під час відкриття акцентувала увагу присутніх на тому, що розбудова міждисциплінарних центрів підтримки дітей за моделлю «Барнахус» – це один із найважливіших елементів формування правосуддя, дружнього до дітей. Вони необхідні для дітей, які потрапляють в систему кримінальної юстиції.

«Свідчення дітей у кримінальних провадженнях є важливими у процесі доведення вини кривдників. Однак на першому місці має бути дитина та її інтереси. То ж такі центри надаватимуть потерпілим ще й психологічну підтримку, забезпечуватимуть реабілітацію. Їхня мета - допомогти дитині пережити те, що з нею трапилося», - зазначила Юлія Усенко.   

«Інтереси дітей мають першочергове значення для усіх державних інституцій. Тож відкриття Центру – ще один крок на шляху спільної роботи ювенальних прокурорів, правоохоронців, психологів та працівників служб захисту дітей», - сказав керівник Полтавської обласної прокуратури Євген Гладій.

У заході взяли участь заступник Міністра юстиції України Олександр Банчук, директорка Департаменту моніторингу додержання прав дитини Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Алла Тарасюк, керівниця проєктів захисту дітей Представництва Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні Ван Чі Пхам, керівники та представники Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської обласної ради правоохоронних органів та інших відомств, що опікуються захистом прав дітей.

Офіс Генпрокурора у співпраці з Мінʼюстом проводить роботу з впровадження у практичну діяльність проєкту «Модель Барнахус в Україні». Він імплементується Українською фундацією громадського здоров’я, за підтримки Дитячого фонду ООН (UNICEF) та Міжвідомчої координаційної ради з питань правосуддя щодо неповнолітніх.

Наразі аналогічні центри відкрито у Вінницькій, Житомирській, Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Тернопільській, Чернівецькій областях та м. Києві.

Завдання Центру – створити дружні до дитини умови у процесі здійснення правосуддя. Міждисциплінарна команда спеціалістів забезпечує дітям, які пережили насильство, і свідкам насильства дружню та ефективну допомогу під час проведення процесуальних дій у безпечному середовищі.