Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Транслювали антиукраїнський контент на тимчасово окупованій території – викрито провайдерів

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора викрито та припинено діяльність групи осіб, які надавали інтернет послуги громадянам на тимчасово окупованій території.

За даними слідства, троє громадян України у 2014 році перереєстрували підприємство за так званим «законодавством ДНР» і надавали на тимчасово окупованих територіях інтернет послуги, транслюючи антиукраїнський контент.

Вони відкрили рахунки у «центральному республіканському банку ДНР», отримали ліцензії на надання інтернет та телекомунікаційних послуг в «министерстве связи ДНР». В подальшому сплачували податки до бюджету псевдореспубліки.

Сплачені підприємством кошти використовувались для матеріально-технічного забезпечення угруповань, які беруть участь у війні проти України.

Після повномасштабного вторгнення РФ та фейкового входження Донецької області до її складу, з метою продовження фінансово-господарської діяльності, підприємство перереєстрували у відповідності до законодавства РФ. 

Продовжуючи надавати послуги інтернет провайдера та телекомунікацій, вони розміщували технічні засоби для проведення оперативно-розшукових заходів російськими правоохоронними органами та органами державної безпеки РФ. Це дало можливість збирати інформацію про громадян України, які не підтримують політику загарбників.

Правоохоронцями проведено обшуки на території Івано-Франківської області та Києва за місцями фактичного проживання фігурантів, їх довірених осіб, на об’єктах нерухомості, які перебувають у їх власності. Вилучено предмети, документи, чорнові записи, банківські картки, грошові кошти у сумі понад 120 тис доларів США.

Одному з учасників повідомлено про підозру у сприянні діяльності терористичної організації (ч. 1 ст. 258-3 КК України). Наразі вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу. Також вирішується питання щодо повідомлення про підозру іншим, причетним до вчинення злочину особам.

З метою забезпечення можливої конфіскації майна підозрюваних накладено арешт на об’єкти нерухомості та банківські рахунки.  

Досудове розслідування за фактом сприяння діяльності терористичної організації здійснюється слідчими слідчого управління СБУ в Автономній республіці Крим, оперативний супровід – співробітниками Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ.  

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.