Схиляв до співпраці з окупантами – судитимуть суддю з Луганщини

Прокурорами Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно судді одного з районних судів Луганської області за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений вступив у злочинну змову з представниками так званої «ЛНР» окупаційної адміністрації РФ, схиляв інших суддів та працівників апарату суду присягнути на вірність країні-агресору. Також він агітував їх співпрацювати з представниками окупаційної адміністрації та написати заяви про прийняття на роботу, пообіцявши посади в незаконно створених судових органах.

Досудове розслідування у кримінальномупровадженні здійснювалося слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Львові, за оперативного супроводу співробітників Головного управлінням з протидії системним загрозам управлінню державою Департаменту захисту національної державності СБУ та управління СБУ в Івано-Франківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.