Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть росгвардійця, причетного до затримань та катування мешканців Херсонщини

Прокурори Херсонської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальний акт стосовно командира 15-го окремого загону спецпризначення «Вятич» федеральної служби військ нацгвардії РФ за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідством установлено, що обвинувачений, перебуваючи на території тимчасово окупованої Іванівської територіальної громади на Херсонщині, віддавав накази підлеглим щодо незаконного затримання і застосування насильства відносно цивільного населення.

Їх метою було придушення опору місцевого населення реалізації політики окупаційної влади та схилення громадян України до співпраці.

За його вказівкою у травні 2022 представники армії РФ, застосовуючи силу, незаконно затримали члена сім’ї голови селищної ради та помістили до захопленого приміщення відділу поліції.

Впродовж декількох годин росгвардійці вибивали з чоловіка інформацію, після чого відпустили.

Аналогічні дії були вчиненні й щодо близького родича та голови старостівського округу. Аби схилити старосту до співпраці, окупанти били його, психоголічно тиснули та катували електрострумом.

Спеціальне досудове розслідування здійснювалося слідчими УСБ України в Херсонській області.