Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть п’ятьох військовослужбовців рф, які розстріляли цивільні автомобілі з мирними мешканцями у Гостомелі

Київською міською прокуратурою та Печерською окружною прокуратурою м. Києва до суду скеровано обвинувальний акт стосовно п’ятьох військовослужбовців рф , які розстріляли 10 цивільних автомобілів з мирними мешканцями у смт Гостомель Київської області.

Розслідуванням встановлено, що 25 лютого 2022 року військовослужбовці зведеного загону підрозділів Росгвардії з міст Кемерово та Новокузнецька Кемеровської області, а також загону мобільного особливого призначення по Красноярському краю, не виконавши бойове завдання із захоплення Києва, відступили та зайняли позиції в смт Гостомель.

Перебуваючи в районі вулиць Шевченка та Свято–Покровської, російські військові упродовж понад шести годин розстрілювали цивільні автомобілі з мирними мешканцями. Люди намагалися виїхати із зони бойових дій у напрямку Києва. Внаслідок обстрілів загинуло п’ятеро осіб, ще шестеро отримали поранення.

У ході слідства встановлено 11 потерпілих та 41 свідок, призначено 57 експертиз, проведено 9 слідчих експериментів. Крім того, правоохоронці отримали відео з камер, розташованих поруч із місцем злочину, а також відеозапис свідка жахливих подій.

За результатами проведення комплексу слідчих дій прокурори та слідчі здобули докази на підтвердження умисних вбивств цивільного населення російською армією.

Слідством ідентифіковано п’ятьох військовослужбовців рф – це командир підрозділу ЗМОП рф по Красноярському краю, його заступник та військовослужбовець із числа командного складу управління Росгвардії по Красноярському краю, які віддавали злочинні накази стріляти по цивільним, а також двоє військовослужбовців ЗМОП та Росгвардії.

Російським військовослужбовцям заочно повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни, поєднаному з умисним вбивством (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України).

Слідство в частині встановлення інших російських військовослужбовців, причетних до розстрілу цивільних в Гостомелі, триває.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими СУ ГУ Нацполіції у м. Києві спільно зі слідчим СУ Головного управління Нацполіції в АР Крим та м. Севастополі за оперативного супроводу УКР ГУ НП у м. Києві та УКР ГУНП в АР Крим та м. Севастополі.