Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть правоохоронців, які за гроші приховали вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів у Дніпрі

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох посадовців одного з відділень поліції Дніпропетровської області та ще шести громадян.

Експоліцейським інкриміновано одержання службовою особою, яка займає відповідальне становище неправомірної вигоди, приховування злочину, службове підроблення (ч. 3 ст. 368, ч. 2 ст. 28, ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 396, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 27, ч. 1 ст. 366 КК України). Ще шістьом особам інкриміновано розбій, незаконне позбавлення волі людини та вимагання (ч. 4 ст. 187, ч. 2 ст. 146, ч. 4 ст. 189 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у березні 2022 року семеро мешканців м. Дніпро під час дії у державі воєнного стану прибули до квартири потерпілих. Вони виламали двері та представились військовослужбовцями територіальної оборони міста. Підозрювані нанесли потерпілим тілесні ушкодження, провели незаконні обшуки та вимагали 2 000 доларів США. Не отримавши грошові кошти, вони заволоділи майном потерплих, зв’язали їм руки, позбавивши можливості вільно пересуватись. В подальшому перевезли їх на автомобілях до гаражного приміщення, де погрожуючи катуванням, вимагали грошові кошти нібито на користь територіальної оборони міста.

Працівники поліції одного з відділень Нацполіції Дніпропетровської області, достовірно знаючи про вчинення цих злочинів, нехтуючи своїми службовими обов’язками, приховали їх. Вони підробили офіційні документи та отримали за це неправомірну вигоду.

Досудове розслідування здійснювалось слідчими Центрального апарату ДБР, за оперативного супроводу ДВБ Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.