Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть колишню луганську суддю, яка зрадила Україну та стала так званою «головою верховного суду лнр»

Прокурори Генеральної інспекції Офісу Генерального прокурора за спільного процесуального керівництва з Луганською обласною прокуратурою скерували до суду обвинувальний акт стосовно так званої «голови верховного суду лнр».

Їй інкриміновано публічні заклики до насильницької зміни чи повалення конституційного ладу та захоплення державної влади, посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, державну зраду (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України).

Слідством встановлено, що навесні 2014 року діюча суддя – голова Луганського окружного адміністративного суду – увійшла до складу «робочої групи із законотворчої діяльності «народної ради лнр».

Вона розробила та передала на розгляд проєкти «кодексів» та інших «нормативних актів», які сприяли формуванню «правової системи» псевдореспубліки.

У 2018 році обвинувачена очолила незаконно створений «верховний суд лнр».

Наразі вона продовжує організовувати роботу судової інстанції окупаційної адміністрації держави-агресора. Здійснює безпосередній розгляд справ, чим забезпечує становлення, функціонування окупаційного режиму рф на тимчасово окупованій території Луганської області.

Задокументовано, що так звана «голова верховного суду лнр» періодично дає інтерв’ю пропагандистському регіональному телеканалу, де коментує роботу місцевих судів та висловлюється на підтримку так званої «лнр».

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Краматорську, оперативний супровід – співробітники ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.