Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть керівника та колишнього головбуха одного з найбільших ГЗК України, які ухилилися від сплати понад мільярд гривень податку

Офіс Генерального прокурора направив до суду обвинувальний акт стосовно керівника та колишнього головного бухгалтера гірничо збагачувального комбінату.

Їм інкриміновано умисне ухилення від сплати податків в особливо великому розмірі та службове підроблення (ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 366 КК України).

Розслідуванням встановлено, що голова правління ГЗК, яке здійснювало видобуток та переробку залізної руди, за попередньою змовою з головним бухгалтером подали до податкового органу декларації з рентної плати з квітня 2017 року по грудень 2021 року, вказавши занижену суму рентної плати. Це призвело до ненадходження до бюджету податків у сумі близько 1,2 млрд грн.

Обвинувачені були обізнані з порядком нарахування та сплати рентної плати, а також з об’єктом оподаткування рентною платою за користування надрами для видобування корисних копалин.

Досудове розслідування здійснювалося Бюро економічної безпеки України, оперативний супровід - СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.