Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть експоліціянта, який погоджував поїздки до тимчасово окупованого Криму та Бєлгорода

Харківська обласна прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно вже колишнього поліцейського за фактом державної зради (ч. 2 ст. 111 КК України). 

Слідство встановило, що під час окупації м. Куп’янськ діючий правоохоронець перейшов на бік ворога. На той момент він обіймав посаду поліцейського відділу реагування патрульної поліції Куп’янського районного відділу поліції ГУНП в області.  

Спочатку обвинувачений віддано ніс службу на російських блокпостах. Після цього він вирішив офіційно «працевлаштуватись» до «Управления внутренних дел ВГА Харьковской области», подавши для цього необхідні документи.  

Зрадника призначили на посаду «и. о. начальника отдела государственной инспекции безопасности дорожного движения» у псевдоправоохоронному органі. 

У відповідності до російського законодавства він виносив «постановления об отказе в возбуждении уголовных дел» за порушення правил дорожнього руху особами у тимчасово окупованому Куп’янському районі. Крім того, «правоохранитель» погоджував графіки та схеми руху автобусів з м. Купʼянськ до окупованої АР Крим та російського Бєлгорода.  

Згодом «правоохранитель» встиг отримати нову посаду — «заместителя командира роты отдельной роты ДПС Государственной инспекции безопасности дорожного движения» у незаконному органі «УВД ВГА Харьковской области». 

Чоловіка звільнено з органів Національної поліції України. Нині він переховується від українського правосуддя, його оголошено у розшук. 

Обвинуваченого судитимуть заочно.

Досудове розслідування здійснювали слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Полтаві. Оперативний супровід — ДБР, Харківське управління ДВБ НПУ, 4 прикордонний загін Східного регіонального управління ДПСУ. 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.