Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Судитимуть чотирьох російських військових, які катували учасників АТО на Харківщині

Харківська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно чотирьох російських військових за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

Слідством встановлено, що на початку вересня 2022 року під час окупації смт Борова Ізюмського району двоє найманців приватної військової компанії та двоє військовослужбовців 16-ої окремої бригади спеціального призначення ГУ ГШ ЗС РФ катували трьох учасників АТО.

Українських військових окупанти піддавали тортурам. Вони надягли на руки чоловікам пластмасові стяжки та мішки на голову. Після цього викрали їх та утримували в ямі на базі відпочинку без води та продуктів харчування. Одного з учасників АТО окупанти били молотком по кінцівках.

Обвинувачені влаштовували чоловікам допити, щоб отримати інформацію про жителів смт Борова, які брали участь у проведенні АТО в 2014–2015 роках. Після катувань та тортур російські солдати відпустили потерпілих.

Наразі підозрювані перебувають під вартою.

Досудове розслідування здійснювало Управління СБУ в Харківській області, оперативний супровід – співробітники ГВ КР УСБУ в Харківській області.