Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Спроба перевести освіту на стандарти країни-агресора – прокурори вилучили підручники РФ на деокупованій території Ізюмщини

У смт Борова на Ізюмщині прокурори обласної прокуратури спільно зі співробітниками СБУ у приміщенні, де під час окупації знаходилась так звана «адміністрація», виявили близько ста російських підручників для школярів.

Серед них книжки з російської мови, історії РФ різних періодів, основ безпеки життєдіяльності, суспільствознавства з російським триколором на обкладинці та інші.

Повсюди російська пропаганда для дітей. Наприклад, в підручнику з історії написано про «великое воссоединение Крыма с РФ» та про «крупнейший проект — строительство Крымского моста». Крім того, не оминули автори книжок і визнання РФ незаконних «ДНР» та «ЛНР» у лютому 2022 року.

Навіть у підручнику з основ безпеки життєдіяльності, за яким дітей вчать правилам пожежної безпеки та основам охорони здоров‘я, пишуть, що події 2014 року в Україні — це прояв екстремізму та тероризму.

Підручники будуть використані як речові докази у кримінальних провадженнях за фактами колабораційної діяльності та геноциду.

Окупанти намагалися русифікувати учнів, викорінюючи все українське. Вони хотіли розпочати навчальний рік в окупованих містах і селах області за програмами та стандартами освіти держави-агресора.