Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Справи Майдану: За організацію масових заворушень 2 травня 2014 року в Одесі судитимуть заступника екскерівника обласної міліції

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора скеровано до суду обвинувальний акт стосовно колишнього заступника начальника ГУ МВС України в Одеській області – начальника міліції громадської безпеки. Йому інкриміновано співучасть в організації масових заворушень, зловживання владою та службовим становищем, пособництво в захопленні державних будівель, а також втручання в діяльність працівника правоохоронного органу (ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 294, ч. 2 ст. 364, ч. 5 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ст. 341, ч. 2 ст. 343 КК України).

Розслідуванням встановлено, що обвинувачений вступив у змову з представниками проросійсько налаштованих груп та антиукраїнських громадських рухів «Антимайдан» і, використовуючи надану йому владу і службове становище, сприяв безперешкодному вчиненню ними 2 травня 2014 року масових заворушень в районі Російського академічного театру на вулиці Грецькій в Одесі. Внаслідок цього вогнепальні поранення отримали вісім осіб, шестеро з них загинули.

Обвинувачений умисно не вжив заходів, направлених на припинення підпорядкованими підрозділами міліції масових заворушень. Не організував збір та прибуття до місця події інших незадіяних підрозділів міліції громадської безпеки, заборонив підлеглим використання спеціальних засобів до правопорушників під час масових заворушень та не забезпечив затримання причетних до вчинення злочинів осіб.

Крім того, 4 травня 2014 року обвинувачений сприяв представникам громадського руху «Антимайдан» у захопленні приміщення Одеського міського управління міліції та звільненні затриманих за підозрою у вчиненні масових заворушень. Він надав підлеглим співробітникам міліції вказівку про незаконне звільнення з ізолятора тимчасового тримання 63 осіб.

Оскільки обвинувачений тривалий час переховується від правоохоронних органів та знаходиться в міжнародному розшуку щодо нього отримано дозвіл суду та проведено так зване «заочне» спеціальне досудове розслідування (in absentia). Також суд застосував йому запобіжний захід – тримання під вартою.

Нагадаємо, що за вчинення злочинів, пов’язаних з цими подіями, до кримінальної відповідальності з числа правоохоронців притягнуто загалом 9 осіб – керівники Одеської обласної та міської міліції і їх структурних підрозділів. Наразі справи стосовно них розглядаються судами.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалось слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.