Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Справи Майдану: Суд дозволив заочне слідство та взяття під варту головного охоронця експрезидента України

За участі прокурорів Офісу Генерального прокурора Печерський районний суд м. Києва обрав колишньому заступнику начальника Управління державної охорони України – начальнику Служби безпеки Президента України запобіжний захід у вигляді тримання під вартою та надав дозвіл на здійснення спеціального досудового розслідування відносно нього.

Такі рішення суду надають право стороні обвинувачення розпочати стосовно ексзаступника начальника Управління державної охорони України процедуру екстрадиції та провести досудове розслідування за відсутності підозрюваного (in absentia).

Колишній начальник Служби безпеки Президента України підозрюється в організації незаконного переправлення осіб через державний кордон України та дезертирстві, вчинених за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 332, ч. 2 ст. 408 КК України).

За даними слідства, у лютому 2014 року підозрюваний, будучи військовослужбовцем вищого офіцерського складу, з метою переховування колишнього Президента України на території Російської Федерації, незаконно перетнув державний кордон України разом з ним. При цьому, діючи в інтересах експрезидента України, для забезпечення його особистої безпеки вибув на територію Російської Федерації і до теперішнього часу не повернувся.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Державного бюро розслідувань.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.