Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Справи Майдану: Колишнього першого заступника Голови СБУ судитимуть за дезертирство

Прокурори Офісу Генерального прокурора скерували до суду обвинувальний акт стосовно колишнього першого заступника Голови Служби безпеки України - керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України.

Йому інкриміновано дезертирство, непокору та втрату документа, що містить державну таємницю (ч. 3 ст. 408, ч. 3 ст. 402, ч. 1 ст. 329 КК України).

Розслідуванням встановлено, що колишній правоохоронець 23 лютого 2014 року самовільно виїхав на територію АР Крим з метою ухилення від військової служби та уникнення кримінальної відповідальності за вчинення злочинів відносно учасників масових акцій протесту в м. Києві та державної зради під час Революції Гідності.

Експосадовець залишився на території півострова та не виконав наказ безпосереднього начальника - Голови Служби безпеки України - повернутись до місця проходження військової служби – Центрального управління СБУ.

Крім того, колишній правоохоронець з листопада 2013 року по березень 2014 року порушив порядок поводження з документом секретної інформації з грифом «цілком таємно», що призвело до його втрати.

У зв’язку з переховуванням обвинуваченого на території держави-агресора досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими ДБР за спеціальною процедурою (in absentia). Стосовно нього обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.