Співучасть у веденні агресивної війни - перший обвинувальний акт щодо російського генерала скеровано до суду

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора завершено досудове розслідування у кримінальному провадженні за підозрою командувача 22-го армійського корпусу Берегових військ Чорноморського флоту ВМФ ЗС РФ генерал-майора у плануванні, підготовці, розв'язуванні та веденні агресивної війни, а також у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ч. 2 ст. 437 та ч. 3 ст. 110 КК України).

Досудовим розслідуванням установлено, що високопосадовець армії держави-агресора спільно з іншими представниками військово-політичного керівництва РФ, у лютому 2022 року безпосередньо брав участь у підготовці та організації широкомасштабного вторгнення в Україну з тимчасово окупованої території півострова Крим.

23 лютого 2022 року обвинувачений, перебуваючи у місті Джанкой Автономної Республіки Крим, особисто віддав особовому складу підпорядкованих збройних підрозділів наказ на вторгнення в Україну. А в подальшому організовував та контролював ведення бойових дій на території південних областей нашої держави.

Для виправдання незаконної агресії та мотивації підлеглих генерал-майор армії РФ використовував типові кремлівські наративи про начебто необхідність захисту російськомовних мешканців.

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося Головним слідчим управлінням Служби безпеки України.