Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ще двоє військових РФ отримали вирок за жорстоке поводження з цивільними та сексуальне насильство над неповнолітньою

За публічного обвинувачення Чернігівської обласної прокуратури суд визнав винними та засудив до 12 та 10 років позбавлення волі двох військовослужбовців збройних сил РФ за фактом жорстокого поводження із мирними мешканцями під час окупації одного з сіл Чернігівського району (ч. 1 ст. 438 КК України).

Прокурорами у суді доведено, що двоє військових країни-агресора у березні 2022 року під час окупації частини Чернігівщини оселилися в будинку, де проживала сім'я – неповнолітня дівчина, її брат та бабуся. Один з військовослужбовців – командир підрозділу, неодноразово намагався зґвалтувати 16-річну дівчину, застосовуючи до неї фізичне та психологічне насильство. З метою подолання опору бив її по голові зброєю та душив. Погрожував вбити її рідню і віддати потерпілу для зґвалтування іншим військовослужбовцям РФ. Також окупанти неодноразово в морозну погоду утримували брата дівчини на подвір‘ї будинку в кайданках та без верхнього одягу, наносили тілесні ушкодження.

У зв’язку із переховуванням обвинувачених від слідства та суду, відносно них проводився спеціальний судовий розгляд за їх відсутності.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювали слідчі ДБР.