Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Ще 5 окупаційних суддів з Криму засуджено за держзраду

За публічного обвинувачення прокуратури АР Крим та м. Севастополя п’ятьох окупаційних судді з Криму визнано винними у вчиненні державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України).

Їх заочно засуджено до 12 та 13 років позбавлення волі. 

Прокурори у суді довели, що після окупації півострова судді зрадили присязі на вірність українському народу та перейшли на бік ворога. При «новій» владі вони обійняли посади заступників голів «Євпаторійського міського суду» та «Бахчисарайського районного суду», двоє із засуджених працювали у «Ялтинському міському суді» та ще один у «Совєтському районному суді».

Один із суддів причетний до ухвалення незаконних рішень стосовно кримчан, які 3 травня 2014 року виступили проти окупації півострова та вийшли на підтримку лідера кримськотатарського народу Мустафи Джемілєва, якому окупанти заборонили в’їзд до Криму. Тоді протестувальники перекрили дорогу на кількох ділянках трас, за що окупанти кваліфікували їхні дії як «адміністративне правопорушення» та притягнули їх до «відповідальності».

Своїми діями та рішеннями засуджені сприяли становленню та зміцненню окупаційної влади на півострові та здійснювали правосуддя за російським законодавством.

Спеціальне досудове розслідування здійснювали слідчі ТУ ДБР, розташованого у м. Мелітополі.