Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Розтрата мільярда державних коштів на постачанні для ЗСУ непридатної військової форми - експосадовцям Міноборони повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру колишньому заступнику Міністра оборони за фактом розтрати державних коштів та перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України (ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 114-1 КК України). Його підлеглому за цими ж фактами повідомлено про нову підозру.

За даними слідства, колишній заступник Міністра оборони України за попередньою змовою зі своїм підлеглим – ТВО Директора Департаменту державних закупівель та постачання матеріальних ресурсів Міністерства оборони в червні 2022 року створили умови для придбання Міністерством військового майна без проведення його випробовування у лабораторних умовах, а лише поверхнево - за його зовнішнім виглядом.

Ця спрощена форма прийняття військового майна у подальшому була використана Міністерством для укладення контрактів з турецьким підприємством на постачання неякісної зимової форми військового одягу: курток та штанів вітровологозахисних для військовослужбовців ЗСУ, які не відповідали технічним умовам, на загальну суму близько 1 мільярда гривень.

В результаті виконання умов контрактів державні кошти в особливо великих розмірах були перераховані на рахунки турецької фірми, а для потреб ЗСУ поставлено неякісну форму.

Через цей протиправний механізм розтрати державних коштів, зазначене неякісне майно було поставлено на облік та видане у війська. Це позбавило Міноборони можливості вжити повноцінних заходів представницького характеру до ненадійних представників щодо відшкодування заподіяних збитків у повному обсязі в результаті такої поставки.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється СБУ. Оперативний супровід – ДВКР СБ України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.