Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Розтрата біоматеріалу на майже 4,5 млн грн – судитимуть екскерівницю Запорізького обласного центру служби крові

За процесуального керівництва Дніпровської окружної прокуратури м. Запоріжжя до суду скеровано обвинувальний акт стосовно ексдиректорки КНП «Запорізький обласний центр служби крові» Запорізької обласної ради за фактом розтрати майна шляхом зловживання службовим становищем (ч. 4, ч. 5 ст. 191 КК України).

Розслідуванням встановлено, що у 2020 році виконувачка обов’язків керівника комунального підприємства у сфері охорони здоров’я безпідставно прийняла рішення про переведення понад 600 літрів плазми крові з розряду лікувальної до розряду непридатної для лікування. У подальшому компоненти «непридатної» крові реалізовано комерційній структурі за заниженою вартістю, чим спричинено шкоду на майже 4,5 млн грн.

За середньою потребою 800 мл плазми крові на одного пацієнта, цього біоматеріалу вистачило б для надання медичної допомоги 790 хворим.

Досудове розслідування у кримінальному проваджені здійснювалось слідчими Запорізького районного управління поліції Головного управління Нацполіції в Запорізькій області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.