Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Розграбування майна мирних мешканців Бучі – 10 військовим РФ повідомлено про підозру

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора встановлено та повідомлено про підозру у порушенні законів та звичаїв війни 10 військовослужбовцям РФ, які розграбували майно цивільного населення Бучанської міської територіальної громади Київської області (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, з 24 лютого по 31 березня 2022 року військовослужбовці військової частини нацгвардії РФ під час окупації м. Бучі займалися розграбуванням цінностей місцевого населення. Виключно з метою особистої наживи російські військові забирали приватне майно городян, яке ніяк не могло бути використано у військових цілях: від нижньої білизни та одягу до великої побутової техніки.

Після звільнення територій Київської області, окупанти, відступивши до РБ, з м. Мозир пересилали награбоване в Україні майно поштовими відправленнями своїм родичам.

Наразі вирішується питання про оголошення підозрюваних у міжнародний розшук.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими ГСУ Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Департаменту кіберполіції Нацполіції України та Департаменту захисту національної державності СБУ.