П’ятьом посадовцям псевдоорганів юстиції «ЛНР/ДНР»повідомлено про підозру у колабораціонізмі

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури повідомлено про підозру 5 громадянам у колабораційній діяльності (ч. 7 ст. 111-1 КК України).

За даними слідства, підозрювані, перебуваючи на тимчасово окупованих територіях Луганської та Донецької областей, добровільно вступили до лав незаконно створених правоохоронних органів так званих «ЛНР/ДНР». Вони обійняли псевдопосади заступника міністра «МВД ДНР – начальника УБОП», старшого оперуповноваженого «УБОП МВД ДНР», ректора «академии МВД ДНР им. Дзержинского», оперуповноваженого відділу у справах неповнолітніх «УАС МВД ДНР» та начальника відділу у справах неповнолітніх «УАС МВД ДНР»

Працюючи у незаконно створених правоохоронних органах, підозрювані активно підтримують збройну агресію РФ проти України, беруть участь у так званих брифінгах, зустрічах з населенням та дають інтерв’ю представникам окупаційних ЗМІ.

Досудове розслідування здійснюється слідчими територіального управління ДБР, розташованого у м. Києві, за оперативного супроводу ДВБ Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.