Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Проводили «фільтрацію» та залучали до примусових робіт – у звільненому Лимані виявлено «військову комендатуру» окупантів

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури у звільненому від російських окупантів м. Лимані тривають слідчо-оперативні заходи з виявлення місць, де незаконно утримували громадян та вчиняли проти них злочини.

Правоохоронцями виявлено місце дислокації так званої військової комендатури окупантів.

У ході огляду встановлено, що в адміністративній будівлі одного з місцевих підприємств представники ЗС РФ та підконтрольні їм незаконні збройні формування облаштували так званий штаб. Там вони проводили фільтраційні заходи і оформлювали місцевим мешканцям фейкові документи на переміщення по місту.

Цивільних, які з будь-яких причин не пройшли «фільтрацію», примусово залучали до будівництва фортифікаційних споруд, розвантаження автомобілів з матеріальним забезпеченням, обладнання території колючим дротом тощо. Утримувались потерпілі по декілька днів у холодному підвалі, в нелюдських умовах.

Також у гаражах та боксах для ремонту техніки виявлено понівечені та розукомплектовані автотранспортні засоби, відібрані у місцевого населення.

Крім того, про перебування підрозділів армії держави-агресора на цій території вказують мапи Донецької області з певними відмітками, залишки продуктів харчування, ліки російського виробництва, а також кинуті окупантами зброя і військова форма.

Вилучені речі стануть речовими доказами у справах про вчинення військовослужбовцями РФ злочинів на території Донецької області.

 Досудове розслідування за фактами порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України) здійснюється слідчими ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях спільно зі спеціалістами відділу криміналістичного забезпечення СУ ГУНП в Донецькій області.