Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Пропагували «руський мир» та виправдовували окупацію – судитимуть двох мешканок Прикарпаття

Прокурори Івано-Франківської обласної прокуратури скерували до суду обвинувальні акти стосовно двох жительок області за виправдовування та визнання правомірною збройної агресії РФ проти України (ч. 3 ст. 436-2 КК України). Одну з них судитимуть ще й за вчинення дій, спрямованих на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади ( ч. 3 ст. 109 КК України).

Слідством встановлено, що обвинувачені поширювали через власні акаунти у соціальних мережах матеріали з підтримкою та виправдовуванням окупантів.

Одна з них – уродженка РФ, яка тривалий час проживає в Івано-Франківську, з травня 2022 року розповсюджувала публікації, в яких збройна агресія подавалась як внутрішній громадянський конфлікт. Як учасниця проросійських груп та прихильниця пропагандистів вона ділилася дописами про «визволення від фашизму», а українців називали «нацистами» і «терористами».

Інша обвинувачена - жителька Прикарпаття не лише поширювала дописи на підтримку окупантів та пропагандистські матеріалами із «освобожденных городов», а й розповсюджувала заклики щодо припинення існування України як самостійної держави.

Обидві обвинувачені перебувають під вартою.

Досудове розслідування здійснювалося слідчими Управління СБУ в Івано-Франківській області.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.