Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокурори спільно з СБУ та експертами фіксують воєнні злочини у Бучі і Бородянці на Київщині

На звільнених від російських загарбників територіях Київщини за координації Офісу Генпрокурора працюють слідчо-оперативні групи, які фіксують кожен воєнний злочин окупантів.

Прокурори Київської обласної прокуратури спільно зі слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області, а також 50 експертами науково-дослідних інститутів судових експертиз Міністерства юстиції України з різних регіонів країни активно документують воєнні злочини, вчинені збройними силами Російської Федерації у містах Буча та Бородянка.

Під час збройної агресії окупант завдав численних ударів по мирному місту Бородянка - авіабомбардування, обстріли з систем реактивної артилерії та забороненими касетними боєприпасами.

Населений пункт перебував під постійними атаками ворога.

Прокурори Київщини, слідчі СБУ та експерти під час слідчих дій на цих територіях зафіксували безліч нерозірваних снарядів, численні воронки, утворені внаслідок артилерійських обстрілів. Також масштабні руйнування цивільної інфраструктури населених пунктів: розбомблені приватні та багатоповерхові житлові будинки, школи, дитячі садочки, медичні заклади, церкви, магазини, гаражі й складські приміщення, пошкоджений комунальний і приватний транспорт. Будь-які військові об’єкти поряд з місцями влучання снарядів російських загарбників відсутні. Крім того, встановлено та задокументовано інші надважливі докази збройної агресії РФ.

Повна інформація щодо постраждалих та пошкодженої інфраструктури встановлюється.

Наразі розпочато низку кримінальних проваджень за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).

В рамках досудового розслідування призначено комплексну експертизу щодо встановлення обсягів руйнувань та пошкоджень рухомого і нерухомого майна, визначення матеріальної шкоди.