Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокурори на захисті державних інтересів: На Прикарпатті прокурори захищають культурну спадщину та ініціюють відновлення унікального комплексу Садиби Реїв

Коментують: заступник начальника відділу представництва інтересів держави в суді Івано-Франківської обласної прокуратури Олена Попова, завідувач сектору з питань охорони культурної спадщини управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації Андрій Давидюк.

Івано-Франківщина має багату і неповторну культурну спадщину. На території області знаходиться понад 3 800 пам’яток культурної спадщини. З них – 1491 пам’ятка археології, 1342 – архітектури та містобудування, 617 – монументального мистецтва та 397 історичних пам’яток.

В межах наданих законом представницьких повноважень прокуратура забезпечує захист таких об’єктів. Її діяльність у цій сфері охоплює питання щодо розроблення та затвердження історико-архітектурних опорних планів населених пунктів, укладення охоронних договорів, реєстрацію за державою права власності на пам'ятки архітектури та археології, повернення у державну власність незаконно переданих земель археології.

Завдяки прокурорам Івано-Франківської обласної прокуратури органи місцевого самоврядування розпочали розроблення історико-архітектурних опорних планів міст та селищ регіону, які відносяться до історично населених місць України. На розгляді у суді перебувають три позовні заяви прокурорів з цих питань.

Також у судовому порядку зобов’язано Управління культури, національностей та релігій Івано-Франківської обласної державної адміністрації вжити заходи для забезпечення захисту об’єкта культурної спадщини – пам’ятки національного значення «Садиба та парк», відомої як Садиба Реїв. 

Це унікальна пам’ятка архітектури та садово-паркового мистецтва XVIII - ХІХ століть. Палац зберігся до наших днів з мінімальними перебудовами та втратами.

На даний час комплекс перебуває у приватній власності. Як встановила прокуратура, протягом тривалого часу не вживалися заходи щодо його збереження.

На виконання рішення суду ініційовано перед Міністерством культури та інформаційної політики України виділення коштів на розроблення науково-проектної документації для проведення реставраційних робіт.