Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Прокуратура через суд повернула державі землю з археологічною пам’яткою ХІІ-ХІІІ ст. на Житомирщині

За позовом Коростишівської оружної прокуратури Житомирської області приватне товариство зобов’язано повернути державі 4 га земель, на яких розташована археологічна пам’ятка.

Йдеться про об’єкт культурної спадщини «Стрижівка-1. Поселення ХІІ-ХІІІ століття», що на лівому березі річки Тетерів. Земельна ділянка має історико-культурне призначення та належить державі.

Прокурори встановили, що земля з пам’яткою археології незаконно вибула з державної власності. Спочатку за наказом Головного управління Держгеокадастру в Житомирській області земельні ділянки по 2 га кожна передали двом місцевим жителям у приватну власність нібито для ведення селянського господарства.

Згодом їх продали приватному товариству. Воно об’єднало землю з раніше набутими у власність ділянками та одержало право користування вже 16 га. Там планувало видобувати копалину місцевого значення.

Наразі прокуратура довела незаконність приватизації земель з історичною пам’яткою. 

Намір товариства розробляти піщаний кар’єр на давньому поселенні викликав значний резонанс. Жителі громади виступили проти промислового видобування надр. До їх думки прислухалися депутати Коростишівської міськради та прийняли на сесії рішення про відмову товариству у погодженні надання дозволу на розробку Стрижівського родовища піску.