Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Правоохоронці виявили колекцію скіфських мечів та інших унікальних музейних експонатів на мільйони доларів США

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора здійснюється розслідування у кримінальному провадженні за фактами фінансування дій, вчинених з метою насильницької зміни чи повалення конституційного ладу або захоплення державної влади, зміни меж території або державного кордону України, а також виправдовування та заперечення збройної агресії РФ проти України (ч. 4 ст. 110-2, ч. 3 ст. 436-2 КК України).

В ході розслідування встановлено групу осіб, причетних до незаконної діяльності пов’язаної з фінансуванням «ДНР», виведення грошових коштів з України до РФ, а також ведення бізнесу на території окупованого Криму. Зокрема, встановлено безпосередні зв’язки одного із членів групи та так званого «глави республіки Крим» у веденні бізнесу на території окупованої АР Крим, отримання прибутку та сплати податків на території АР Крим та інших тимчасово окупованих міст України.

В рамках розслідування кримінального провадження правоохоронцями проведено обшуки в одного із членів групи, під час яких виявлено документи щодо руху грошових коштів на підприємствах – кафе, нічних клубах та інших закладах, які знаходяться в окупованому АР Крим та якими він безпосередньо керує. Також в одному із офісних приміщень цього громадянина на території міста Києва вилучено велику кількість музейних експонатів – скіфські мечі Акінакі, ножі, кольчугу 12 сторіччя, шоломи епохи Еллінізму, посуд Трипільської культури.  

Крім того, в ході обшуку вилучено старовинну книгу «Саркофаги Галії», яка була експонатом Руського археологічного музею Константинополю, а потім частиною бібліотеки Херсонесского музею в тимчасово окупованій АР Крим. Також вилучено колекцію з понад 2,5 тисячі монет, яка відноситься географічно до Південного Причорномор'я (тимчасово окупована АР Крим) часів Скіфського та Боспорських Царств, міста-держави Ольвії.

За інформацією залучених у ході обшуку фахівців – експертів Національного музею історії України, понад 2 тисячі вилучених одиниць історичних артефактів належать до епох від бронзового віку до епохи пізнього середньовіччя. За попередніми даними, колекція, яка нараховує більше 6 тисяч експонатів, коштує декілька мільйонів доларів. А частина колекції, ймовірно викрадена з музеїв тимчасово окупованої території АР Крим. 

Цінні знахідки наразі передано на відповідальне зберігання до Національного музею історії України. В подальшому планується призначення судової-мистецтвознавчої експертизи для встановлення культурної цінності об’єктів.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням ДБР за оперативного супроводу ДСР Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.