Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Правоохоронці викрили схему виготовлення та реалізації підроблених документів

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора викрито трьох осіб, які виготовляли підроблені документи (ч. 2 ст. 199 КК України). 

За даними слідства, мешканці Києва та Київської області організували схему виготовлення та реалізації фейкових документів. Через спеціально створені вебсайти вони продавали підроблені дипломи та військові квитки радянського зразка. Ціна коливалася від 500 до 2000 доларів США. За попередніми даними їхніми послугами скористалися близько тисячі осіб.

Правоохоронці провели обшуки за місцями їх проживання та виготовлення таких документів. Вилучено комп’ютерну техніку, мобільні телефони, техніку для друку та ламінування, близько 1500 печаток, бланки, голографічні елементи. Також під час обшуків вилучено клієнтську базу і готові підроблені документи.

Наразі правоохоронці встановлюють тих, хто використовував підроблені документи для працевлаштування. Вирішується питання щодо повідомлення викритим особам про підозру.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу співробітників Департаменту кіберполіції Нацполіції України.