Правоохоронці в Харкові ліквідували шахрайський колцентр, учасники якого ошукали громадян Латвії на майже 11 млн грн
12.08.2024
За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генпрокурора організатору колцентру та чотирьом його спільникам повідомлено про підозру у створенні злочинної організації та участі у ній, а також шахрайстві, вчиненому в особливо великих розмірах (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 5 ст. 190 КК України).
За даними слідства, мешканець м. Харкова організував шахрайську схему заволодіння грошима та залучив до неї ще сімох осіб.
Підозрювані телефонували громадянам Латвії і пропонували вкласти гроші в криптовалюту або акції та заробляти на відсотках. Якщо потерпілі погоджувались, їм надавали посилання, за яким вони переходили. Таким чином підозрювані отримували доступ до компʼютерів потерпілих і встановлювали на них особистий кабінет шахрайської платформи.
Учасники злочинної організації створили й наповнили контентом інтернетсайти та псевдотрейдингові платформи, які постійно адміністрували для створення у потерпілих враження, що торгівля насправді відбувається і їх кошти дійсно залучені до торгівлі фінансовими інструментами.
Коли потерпілі хотіли вивести вкладені гроші з нібито нарахованими відсотками, підозрювані переконували їх, що треба почекати, бо скоро буде зріст акцій і потрібні кошти, щоб реалізувати транзакцію. Насправді ж ці кошти надходили на підконтрольні криптовалютні гаманці учасників злочинної організації та в подальшому виводились в готівку через підконтрольні обмінні пункти.
На цей час встановлено 5 потерпілих - громадян Латвії, сума завданих їм збитків становить майже 11 млн грн.
Правоохоронці провели більше 20 обшуків за адресами діяльності злочинної організації та місцями проживання підозрюваних. Вилучили документи і техніку з контактами і переписками з потерпілими, сім-карти латвійських операторів, кошти у сумі близько 160 тис доларів США, 250 тис грн та 5 елітних авто.
В порядку ст. 208 КПК України затримали пʼятьох осіб, у тому числі організатора. Особи трьох інших учасників шахрайської оборудки встановлюються.
Наразі підозрюваним обрано запобіжні заходи.
Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління Нацполіції України за оперативного супроводу Управління протидії кіберзлочинам в Харківській області Департаменту кіберполіції Нацполіції України.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
391