Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру восьми керівникам лісових господарств Львівщини за незаконні рубки «рідколісся» зі збитками у понад 64 млн грн

За процесуального керівництва Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора повідомлено про підозру восьми учасникам організованої групи за фактом перевищення службових повноважень та незаконної рубки дерев (ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 365, ч. 4 ст. 246 КК України).

За даними слідства, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував злочинну групу, до якої увійшли сім керівників державних лісогосподарських підприємств області. Підозрювані замість заліснення земель, зайнятих рідколіссям, видавали лісорубні квитки на проведення рубок рідколісся.

При цьому підозрювані достовірно знали, що у нормативно-правових актах, якими регламентовано порядок ведення лісового господарства, не передбачено такого виду рубок, оскільки це категорія земель лісу.

Внаслідок проведення незаконних рубок рідколісся з 2019 по 2022 роки знищено понад 10 тисяч дерев цінних порід на території державних підприємств «Жовківське ЛГ», «Дрогобицьке ЛГ», «Сколівське ЛГ», «Самбірське ЛГ» та «Радехівське ЛМГ». Такими діями підозрювані заподіяли шкоду навколишньому природному середовищу на 64 млн грн.

Для прикриття своїх злочинних намірів та надання вигляду легальності вчинюваних дій, перший заступник начальника Львівського обласного управління лісового господарства організував незаконне внесення рубок рідколісся до матеріалів лісовпорядкування підприємств під час планування їх діяльності на 10 років.

На даний час вирішується питання щодо обрання запобіжних заходів учасникам організованої групи та відсторонення їх від посад.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється Головним слідчим управлінням ДБР за оперативного супроводу ТУ ДБР, розташованого у місті Львові.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.