Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру священнику Києво-Печерської Лаври

За процесуального керівництва Київської міської прокуратури  повідомлено про підозру громадянину України, уродженцю Брянської області РФ, за фактом виправдовування, визнання правомірною, заперечення збройної агресії РФ проти України, глорифікації її учасників (ч. 1 ст. 28, ч. 1 ст. 436-2 КК України).

За даними слідства, 12 листопада 2022 року підозрюваний, будучи священником, під час богослужіння в одному з храмів Національного заповідника «Києво-Печерська Лавра» поширював серед прихожан тези пропагандиського характеру.

За цим фактом слідчі ГУ СБУ у м. Києві та Київській області розпочали кримінальне провадження. 

За результатом проведеної судової лінгвістичної семантико-текстуальної експертизи, поширені у храмі тези з релігійної пісні містять виправдовування, визнання правомірною збройної агресії РФ проти України, розпочатої у 2014 році, виправдовування, визнання правомірною тимчасової окупації частини території України.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.