Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру двом російським генералам, за наказами яких ворог обстрілював критичну цивільну інфраструктуру України

За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру російським віце-адміралу військово-морського флоту збройних сил рф та заступнику командувача дальньої авіації повітряно – космічних сил зс рф.

Їм інкриміновано посягання на територіальну цілісність і недоторканність України, ведення агресивної війни, а також порушення законів та звичаїв війни (ч. 3 ст. 110, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 437, ч. 2 ст. 28, ч. 1, 2 ст. 438 КК України).

За даними слідства, підозрювані з жовтня 2022 року по лютий 2023 року, за попередньою змовою з невстановленими особами із військового командування та військовослужбовців зс рф віддавали відповідні накази і розпорядження підлеглим командирам зс рф. Вони мали на меті знищення ключових телекомунікаційних мереж, трансформаторних та генеруючих електричних станцій енергосистеми України.

Володіючи розвідданими та географічними координатами, необхідними для нанесення ракетних ударів по воєнних об’єктах, органах державної влади України і об’єктах цивільної інфраструктури України, підозрювані віддавали підлеглим бойові накази.

На їх виконання ворог здійснював ракетні удари по об’єктах критичної цивільної інфраструктури України та житлових будинках дальньою авіацією та Чорноморським флотом рф.

Також військові рф нанесли ракетні удари по ключових розподільчих і генеруючих електричних станціях, тепло- та гідроелектростанціях, які є цивільними об’єктами, що захищені нормами міжнародного гуманітарного права.

Це призвело до загибелі 51 цивільної людини та поранення 130 людей, ураження 12 об’єктів енергетичної інфраструктури, знищення будівель, майна й іншої інфраструктури.

Наразі встановлюються інші особи із числа політичного керівництва рф та військового командування зс рф, які причетні до вчинення цих злочинів.

Досудове розслідування здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ.