Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру двом офіцерам збройних сил рф, які катували мирного мешканця Київщини

За процесуального керівництва Київської обласної прокуратури заочно повідомлено про підозру командиру та заступнику командира 2-ї мотострілецької роти 1 мотострілецького батальйону 15-ої окремої мотострілецької бригади за фактами жорстокого поводження з цивільним населенням (ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у березні 2022 року, перебуваючи в окупованому селі Богданівка Броварського району, військовослужбовці збройних сил рф побачили в лісосмузі місцевого мешканця. Щоб затримати чоловіка, вони вистрілили йому в ногу та на броньованій машині привезли до місця своєї дислокації.

Там потерпілого утримували впродовж 5 днів зі зв’язаними за спиною руками, морили голодом і не давали води. Окупанти не надали йому медичну допомогу після поранення, щоб він страждав від загноєння рани.

Підозрювані неодноразово допитували полоненого про співпрацю зі Збройними Силами України та розташування українських позицій. На виконання їх наказів, підлеглі військовослужбовці рф били по руці чоловіка прикладом автомата, а потім порізали її ножем. Вони його душили, принижували й ображали.

Заступник командира особисто здійснив один постріл в палець лівої руки потерпілого з травматичної зброї. Після цього командир бригади віддав наказ вбити потерпілого.

Однак, російські солдати розуміючи, що чоловік помре через втрату крові від отриманих поранень, залишили його зі зв’язаними руками в приміщенні, де здійснювали допит. Через деякий час потерпілому вдалося втекти.

Спеціальне досудове розслідування здійснюється слідчими ГУ СБУ у м. Києві та Київській області.

Стосовно цих військовослужбовців збройних сил рф в судах вже розглядаються обвинувальні акти за фактами порушення законів та звичаїв війни (ст. 438 КК України).