Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру черкащанину, який збував конфіденційну інформацію про громадян

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру особі, яка здійснювала несанкціонований збут інформації з обмеженим доступом, яка зберігається в автоматизованих системах, комп'ютерних мережах (ч. 1 ст. 361-2 КК України).

За даними слідства,  упродовж 2022-2023 року у м. Черкаси підозрюваний створив вебресурс, де були бази даних державних установ та комерційних структур, а також конфіденційна інформація про громадян. На цьому ресурсі за грошову винагороду можна було отримувати прізвище, ім`я та по-батькові громадян, адресу, дату та місце народження, паспортні дані, сімейний стан, номери телефонів та інші персональні дані. База налічувала інформацію стосовно майже 20 млн осіб.

Правоохоронці припинили незаконну діяльність. Знаряддя вчинення злочину вилучено та буде передано для проведення комп’ютерно-технічної експертизи.

Досудове розслідування здійснюється слідчим управлінням ГУ СБУ у м. Києві та Київській області .

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.