Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Повідомлено про підозру блогеру, який втік за кордон та закликає чоловіків ухилятися від призову

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора блогеру-втікачу повідомлено про підозру у перешкоджанні законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань, а також використанні завідомо підробленого документа (ч. 1 ст. 114-1, ч. 4 ст. 358 КК України).

За даними слідства, у серпні 2023 року чоловік використав підроблену довідку про непридатність до військової служби та втік за кордон. Там він почав пропагувати ухилення військовозобов’язаними від призову та мобілізації до Збройних Сил України.

Підозрюваний систематично розміщував у мережі Інтернет відеоматеріали, в яких популяризував ідеї негативного ставлення до виконання військовозобов’язаними своїх обов’язків щодо захисту незалежності та територіальної цілісності України.

Такими діями він створював передумови до відмови військовослужбовців від виконання своїх обов’язків та участі в мобілізації під час війни рф проти України.

Наразі він продовжує переховуватись від органів слідства.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Головного слідчого управління СБУ.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України, особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.