Контраст contrast
Шрифт
Сховати налаштування hide
Постачання авіадвигунів до країни-агресора - викрито керівництво АТ «Мотор Січ»

За процесуального керівництва прокурорів Офісу Генерального прокурора повідомлено про підозру у колабораційній діяльності та пособництві державі-агресору президенту АТ «Мотор Січ» та начальнику Департаменту зовнішньо-економічної діяльності підприємства (ст. 111-1, ст. 111-2 КК України).

За даними слідства, підозрювані налагодили транснаціональні канали незаконного постачання оптових партій українських авіадвигунів до країни-агресора. Отриману продукцію окупанти використовували для виробництва та ремонту російських ударних вертольотів.

Для обходу встановлених обмежень на торгівлю з РФ використовували підконтрольні комерційні структури у країнах Близького Сходу, Європи і Східної Азії. Компанії з цих країн замовляли в українського виробника військову продукцію нібито для потреб зарубіжної сторони. Проте після її одержання переправляли до РФ.

Заходи з викриття здійснювали співробітники Департаменту контррозвідки та Головного слідчого управління СБУ спільно з Департаментом захисту суспільства і держави Нацполіції України.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду на кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.